my-anime-forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
my-anime-forum

Heya, girls&boys daca sunteti un anime&manga fan intrati aicea.
 
HomeHome  PortalPortal  GalleryGallery  Latest imagesLatest images  SearchSearch  RegisterRegister  Log inLog in  
Navigare
 Portal
 Index
 Membri
 Profil
 FAQ
 Cautare
Latest topics
» Guess the shoujo^.^
Pareri despre anime Icon_minitimeWed Mar 21, 2012 4:40 am by dressale

» How to lose weight
Pareri despre anime Icon_minitimeWed Mar 21, 2012 4:34 am by dressale

» How to lose weight
Pareri despre anime Icon_minitimeWed Mar 21, 2012 3:58 am by dressale

» Hello people^^
Pareri despre anime Icon_minitimeFri Jan 07, 2011 7:20 am by dressale

» ur real color
Pareri despre anime Icon_minitimeThu Nov 18, 2010 9:15 am by vatansever223

» Let's count to 1.000.000
Pareri despre anime Icon_minitimeThu Nov 18, 2010 9:15 am by vatansever223

» Ryuk sau Rem?
Pareri despre anime Icon_minitimeThu Nov 18, 2010 9:15 am by vatansever223

» SALUT TUTUROR!!
Pareri despre anime Icon_minitimeSat Sep 04, 2010 12:45 pm by Ella-chan

» Ost -> Lyrics
Pareri despre anime Icon_minitimeSun Feb 08, 2009 8:16 am by Yume

Log in
Username:
Password:
Log in automatically: 
:: I forgot my password
Who is online?
In total there are 5 users online :: 0 Registered, 0 Hidden and 5 Guests

None

Most users ever online was 113 on Tue Feb 09, 2021 12:38 pm

 

 Pareri despre anime

Go down 
3 posters
AuthorMessage
eraser-rain
Admin
Admin
eraser-rain


Female
Number of posts : 64
Age : 28
Mood : happy
Registration date : 2009-01-16

Your Popularity
Karma:
Pareri despre anime Left_bar_bleue5/100Pareri despre anime Empty_bar_bleue  (5/100)
Experienta:
Pareri despre anime Left_bar_bleue100/100Pareri despre anime Empty_bar_bleue  (100/100)
Activitate:
Pareri despre anime Left_bar_bleue1/100Pareri despre anime Empty_bar_bleue  (1/100)

Pareri despre anime Empty
PostSubject: Pareri despre anime   Pareri despre anime Icon_minitimeMon Jan 19, 2009 7:26 am

Viaţa lui Light se schimbă drastic când descoperă un carnet misterios, cunoscut ca "Death Note". Instrucţiunile din acesta spun că numele omului scris în carnet va muri. După ce se întâlneşte cu vechiul proprietar al caietului, un shinigami numit Ryuk, Light încearcă să devină "Dumnezeu noii lumi" omorandui pe ticalosi si pe cei care ii stau in cale.
.După scurtă vreme, numărul mare de morţi inexplicabile ale criminalilor atrage atenţia Interpol-ului şi a unui detectiv misterios cunoscut ca "L", care află repede că criminalul în serie poreclit de public ,,Kira" ( care deriva din numele de killer-ucigas) este localizat în Japonia, concluzionînd de asemenea că poate ucide fără a fi în vecinătatea victimelor sale. Light realizează că L îi va fi cel mai mare obstacol şi astfel începe un "joc de-a şoarecele şi pisica" inde cei doi.

un anime excelent, mereu mi-a placut si eh..ce as putea adauga. este original, iar shinigami !?, mi-a intrecut toate asteptarile. grafica excelenta, umbrelele stilul..tot^.^ ador acest anime. tema, logica: uuu domeniul meu. am inteles fiecare pas si eh ii admir logica lui Light:X nu stu ce as putea sa mai spun. nu gasesc niciun defect la el. sunt momente interesante, iar actiunea se misca incet. fiecare ersonaj isi are rolul lui, si nu sunt doar de decor.personalitatile lor sunt total diferita, iar datorita acestui factor drama si comedia nu au lipsit. mi s-a parut impresionanta dragostea lui rem fata de misa, si a misei fata de light, desi nu stiu ce vedea la el..eh tipu cu 2 fete, pe care si le ascundea foarte bine. Light este o persoana puernica, datorita calmului si eh a intelepciunii. el nu poate fi clasificat ca un personaj negativ sau unul pozitiv, dar dreptatea nu se obtine asa...
CArnetul mortii, foarte interesant, cred ca la acest anime m-a impresionat cel mai mult diferenta, ceva nou de care nu am mai auzit.
Back to top Go down
https://my-anime-forum.forumakers.com
Aether.dth
N0.0b Star
N0.0b Star
Aether.dth


Number of posts : 6
Registration date : 2009-01-19

Your Popularity
Karma:
Pareri despre anime Left_bar_bleue2/100Pareri despre anime Empty_bar_bleue  (2/100)
Experienta:
Pareri despre anime Left_bar_bleue0/100Pareri despre anime Empty_bar_bleue  (0/100)
Activitate:
Pareri despre anime Left_bar_bleue0/100Pareri despre anime Empty_bar_bleue  (0/100)

Pareri despre anime Empty
PostSubject: Re: Pareri despre anime   Pareri despre anime Icon_minitimeMon Jan 19, 2009 6:50 pm

In primul rand, este anime-ul meu preferat, deci... va ganditi ca nu am mai asteptat mult ca sa imi dau cu parerea asa cum o fac de fiecare data.
Sunt de acord cu eraser-rain.
In primul rand, e unul dintre cele mai originale anime-uri pe care l-am vazut vreodata. In al doilea rand, vobesc aici despre grafica, mi se pare foarte reusita. Si as putea spune o gramada, pentru ca pentru mine e anime-ul perfect si inca de cand l-am vazut in 2006 am devenit fana forver.
Ca personaje... sincer, Yagami Raito m-a impresionat intr-un mod foarte placut. Ideia care ii este atrebuita, aceea de a face lumea mai buna prin toate mijloacele posibile, sincer, m-a lasat cu gura cascata.
De fiecare data stateam cu (, ) chipul lipit de ecranul pc-ului sa vad ce urmeaza. Unul dintre singurele productii care a reusit sa ma tina asa in suspans. Asta pentru ca il adoram pe Raito>.> ahh, ce sa ii fac, si acum il ador. Mi se pare personajul perfect pentru mine, atat din anime cat si in general, cu un caracter foarte remarcabil
Tin sa spun ca a fost si este unul dintre cele mai reusite si populare anime-uri din Japonia.
Wa, si as mai putea spune foarte multe despre anime:) asta nu e nici macar un sfert, si ma refer la calitati pentru ca oricate defecte ar avea, nu-mi pasa, for me is perfect.
Back to top Go down
mily
Admin
Admin



Number of posts : 8
Registration date : 2009-01-19

Your Popularity
Karma:
Pareri despre anime Left_bar_bleue3/100Pareri despre anime Empty_bar_bleue  (3/100)
Experienta:
Pareri despre anime Left_bar_bleue100/100Pareri despre anime Empty_bar_bleue  (100/100)
Activitate:
Pareri despre anime Left_bar_bleue0/100Pareri despre anime Empty_bar_bleue  (0/100)

Pareri despre anime Empty
PostSubject: Re: Pareri despre anime   Pareri despre anime Icon_minitimeThu Jan 22, 2009 2:12 pm

Mi se pare unul din cele mai bune anime-uri vizionate. Nu ca am vazut prea multe, dar am citit destule manga-uri, in schimb, si DN mi se pare mai bun ca anime decat manga, asa ca tot e ceva eh

[spoilere!!!]
Hai s-o iau pe rand, ca ar fi destule de comentat:
Grafica: buna. Nici exagerata, stilul e ceva intre shoujo si shounen, mi se pare mai bun decat cel actual al lui Tsugumi Ohba.
Povestea: plotul mi se pare bine structurat, desi m-a dezamagit putin atmosfera din arcul al II-lea... Dar poate asta s-a intamplat numai in cazul meu. Mi s-a parut mai intriganta povestea cand L era prin preajma.
Personaje: ceea ce mi-a placut cel mai mult la DN a fost ca nu-ti poti da seama cine e 'bun' si cine e 'rau', pentru ca fiecare are dreptate, atat Light si L [ma rog, si mai tarziu Near si Mello] incercau sa demonstreze ca ideea lui de justitie este cea corecta. Femeile sunt mai putin conturate, toate, fara exceptie, sunt intr-un final dominate/ucise/proaste.
Sound track: cea mai buna chestie din DN. Cred ca l-as putea asculta toata ziua. [imi place genul asta de muzica, mi-a placut de cand eram mica]

Ma rog, daca mai e ceva de adaugat, o voi face ulterior. Pana una alta, concluzia: un anime de nota zece. Chiar merita vazut.
Back to top Go down
Sponsored content





Pareri despre anime Empty
PostSubject: Re: Pareri despre anime   Pareri despre anime Icon_minitime

Back to top Go down
 
Pareri despre anime
Back to top 
Page 1 of 1
 Similar topics
-
» Despre anime
» Despre anime
» Despre anime
» Despre anime
» Despre anime

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
my-anime-forum :: Anime :: Death Note-
Jump to: