my-anime-forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
my-anime-forum

Heya, girls&boys daca sunteti un anime&manga fan intrati aicea.
 
HomeHome  PortalPortal  GalleryGallery  Latest imagesLatest images  SearchSearch  RegisterRegister  Log inLog in  
Navigare
 Portal
 Index
 Membri
 Profil
 FAQ
 Cautare
Latest topics
» Guess the shoujo^.^
Sakura Haruno Icon_minitimeWed Mar 21, 2012 4:40 am by dressale

» How to lose weight
Sakura Haruno Icon_minitimeWed Mar 21, 2012 4:34 am by dressale

» How to lose weight
Sakura Haruno Icon_minitimeWed Mar 21, 2012 3:58 am by dressale

» Hello people^^
Sakura Haruno Icon_minitimeFri Jan 07, 2011 7:20 am by dressale

» ur real color
Sakura Haruno Icon_minitimeThu Nov 18, 2010 9:15 am by vatansever223

» Let's count to 1.000.000
Sakura Haruno Icon_minitimeThu Nov 18, 2010 9:15 am by vatansever223

» Ryuk sau Rem?
Sakura Haruno Icon_minitimeThu Nov 18, 2010 9:15 am by vatansever223

» SALUT TUTUROR!!
Sakura Haruno Icon_minitimeSat Sep 04, 2010 12:45 pm by Ella-chan

» Ost -> Lyrics
Sakura Haruno Icon_minitimeSun Feb 08, 2009 8:16 am by Yume

Log in
Username:
Password:
Log in automatically: 
:: I forgot my password
Who is online?
In total there is 1 user online :: 0 Registered, 0 Hidden and 1 Guest

None

Most users ever online was 113 on Tue Feb 09, 2021 12:38 pm

 

 Sakura Haruno

Go down 
2 posters
AuthorMessage
~Kami~
Moderator
Moderator
~Kami~


Female
Number of posts : 61
Age : 27
Home : City Mall :>:>
Mood : Happy :X:X:X
Registration date : 2009-01-25

Your Popularity
Karma:
Sakura Haruno Left_bar_bleue2/100Sakura Haruno Empty_bar_bleue  (2/100)
Experienta:
Sakura Haruno Left_bar_bleue4/100Sakura Haruno Empty_bar_bleue  (4/100)
Activitate:
Sakura Haruno Left_bar_bleue2/100Sakura Haruno Empty_bar_bleue  (2/100)

Sakura Haruno Empty
PostSubject: Sakura Haruno   Sakura Haruno Icon_minitimeMon Feb 02, 2009 7:55 pm

Sakura Haruno este singura membră feminină a Echipei 7. Kishimoto a creat-o ca eroină a seriei, cu toate că el recunoscuse că avea o percepţie vagă asupra eroinei ideale. Ca şi copil, Sakura a fost ironizată de ceilalţi copii datorită frunţii sale mari, trăsătură pe care Kishimoto încercase să o includă în apariţiile Sakurei, însă atenuată de Ino Yamanaka. Pe măsură ce cele două se maturizează, fetele continuă să se distanţeze datorită sentimentelor împărtăşite pentru Sasuke Uchiha. Pe parcursul părţii întâi, Sakura este infatuată cu Sasuke şi izbucneşte în faţa avansurilor lui Naruto Uzumaki. După ce Sasuke părăseşte satul, ea devine mai puternică antrenându-se cu Tsunade. În partea a doua, ea arată nişte abilităţi cu înalte efecte şi o atitudine mai degajată faţă de Naruto.In Naruto Shippuuden Sakura devine mai serioasa si mai sigura pe ea devenind astfel lidera grupului de ninja medicali si luptând pentru a-l recupera pe Sasuke.Ca si zodie ea este berbec si este nascuta pe 28 martie. Vocea sa este dublata in versiunea japoneza de Chie Nakamura iar in cea engleza de Kate Higgins.

[Sursa: Wikipedia]

Parerea mea:

Sakura Haruno este preferata mea. Imi place mult personalitatea ei. Este the best kunoichi of Naruto :X:X Este frumoasa si puternica. Imi place costumatia ei si tot cum arata. Tot ce ma enerveaza la ea e la inceput: "O Sasuke, Sasuke .. " Sasuke in sus, Sasuke in jos -_-' si ca avea parul lung, in rest e O.K. In Shippuuden o ador :X:X:X este super puternica si are niste abilitati extraordinare si macar isi mai pierde din pasiunea ei pentru Sasuke, ptr ca arata urat -_-'
Back to top Go down
http://hinata-uchiha.hi5.com
Yume
Admin
Admin
Yume


Female
Number of posts : 29
Age : 30
Mood : Ippen,shinde miru? ...
Registration date : 2009-01-18

Your Popularity
Karma:
Sakura Haruno Left_bar_bleue4/100Sakura Haruno Empty_bar_bleue  (4/100)
Experienta:
Sakura Haruno Left_bar_bleue100/100Sakura Haruno Empty_bar_bleue  (100/100)
Activitate:
Sakura Haruno Left_bar_bleue0/100Sakura Haruno Empty_bar_bleue  (0/100)

Sakura Haruno Empty
PostSubject: Re: Sakura Haruno   Sakura Haruno Icon_minitimeMon Feb 02, 2009 8:12 pm

Sakura Haruno,hmm este un caracter destul de interesant si in anumite ipostaze destul de captivante.Trebuie sa recunosc ca la inceputul anime-ului nu am placut-o deloc , "Sasuke Sasuke Sasuke" din acest nume era compusa mintea ei nimic mai mult sau mai putin>Era chiar enervanta, si parea o idioata chiar prostuta.Atunci chiar o consideram antipatica si nu o prea "inghiteam" apoi dupa ce si-a descoperit o noua fire si a devenit puternica s-a detasat de obsesia ei,Sasuke Uchiha chiar am inceput sa o plac ca personaj.
Fata puternica ce nu se lasa doborata usor insa inca cu multe sentimente ce sunt demne de o fata frumoasa.Asta mi-a placut la ea .. a fost atat de puternica incat sa se schimbe de aceea mi-am schimbat radical parerea despre aceasta.Merita sa fie declarata un personaj bun si interesant din anime chiar unul inteligent si demn de o anumita admiratie.That's the way Sakura-chan.
well desi nu este preferata mea pot spune ca este ca si personaj unul ce merita atentia,dar asta doar in shippuuden.SI plus ca este destul de draguta,par roz si ochi verzi.Fairy...So she's cute ^^
Back to top Go down
http://otaku-generation.forumer.ro
 
Sakura Haruno
Back to top 
Page 1 of 1

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
my-anime-forum :: Anime :: Naruto-
Jump to: