my-anime-forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
my-anime-forum

Heya, girls&boys daca sunteti un anime&manga fan intrati aicea.
 
HomeHome  PortalPortal  GalleryGallery  Latest imagesLatest images  SearchSearch  RegisterRegister  Log inLog in  
Navigare
 Portal
 Index
 Membri
 Profil
 FAQ
 Cautare
Latest topics
» Guess the shoujo^.^
Carti citite Icon_minitimeWed Mar 21, 2012 4:40 am by dressale

» How to lose weight
Carti citite Icon_minitimeWed Mar 21, 2012 4:34 am by dressale

» How to lose weight
Carti citite Icon_minitimeWed Mar 21, 2012 3:58 am by dressale

» Hello people^^
Carti citite Icon_minitimeFri Jan 07, 2011 7:20 am by dressale

» ur real color
Carti citite Icon_minitimeThu Nov 18, 2010 9:15 am by vatansever223

» Let's count to 1.000.000
Carti citite Icon_minitimeThu Nov 18, 2010 9:15 am by vatansever223

» Ryuk sau Rem?
Carti citite Icon_minitimeThu Nov 18, 2010 9:15 am by vatansever223

» SALUT TUTUROR!!
Carti citite Icon_minitimeSat Sep 04, 2010 12:45 pm by Ella-chan

» Ost -> Lyrics
Carti citite Icon_minitimeSun Feb 08, 2009 8:16 am by Yume

Log in
Username:
Password:
Log in automatically: 
:: I forgot my password
Who is online?
In total there are 2 users online :: 0 Registered, 0 Hidden and 2 Guests :: 1 Bot

None

Most users ever online was 113 on Tue Feb 09, 2021 12:38 pm

 

 Carti citite

Go down 
AuthorMessage
Yume
Admin
Admin
Yume


Female
Number of posts : 29
Age : 31
Mood : Ippen,shinde miru? ...
Registration date : 2009-01-18

Your Popularity
Karma:
Carti citite Left_bar_bleue4/100Carti citite Empty_bar_bleue  (4/100)
Experienta:
Carti citite Left_bar_bleue100/100Carti citite Empty_bar_bleue  (100/100)
Activitate:
Carti citite Left_bar_bleue0/100Carti citite Empty_bar_bleue  (0/100)

Carti citite Empty
PostSubject: Carti citite   Carti citite Icon_minitimeSat Jan 24, 2009 11:51 am

Aici va enumerati cartile citite argumentand..Nu la fiecare ci la cele ce v-au impresionat cu ceva anume ^^
Well my list ceea ce imi amintesc la ora asta pentru ca am citit ceva mai multe carti zambet)
1.Mara de Ioan Slavici
Mi-a placut cartea,a fost foarte interesanta.Avand in vedere ca a fost scrisa de un autor roman a fost chiar foarte buna in ceea ce priveste parerea mea.Ioan Slavici m-a captivat cu aceasta carte Smile
2.Legendele Olimpului
Am citit cartea de mult timp insa imi amintesc cat de mult mi-a placut.Mi-a placut atat de tare incat am citit-o de doua ori ...WEll ador tot ceea ce cuprinde zeitatile si chestiile spirituale.
3.Viata la tara de Duiliu Zamfirescu
Nu a fost cartea mea preferata insa am citit-o, a fost interesanta intr-o anumita masura insa pe de alta parte a fost chiar plictisitoare si enervanta in anumite capitole.Mi-au placut unele personaje ce nu m-au lasat sa adorm in timp ce citeam 65
4.Hamlet de William Shakespiere
WEll am citit si Hamlet , varianta in engleza insa trebuie sa recunosc ca nu am inteles chiar totul..de fapt nu prea am inteles prea mare lucrur dar cert este ca a fost interesant.Eram ca intr-un labirint de cuvinte,pe care nu le intelegeam,intr-o infinitate de intelesuri..Well a fost dragut sa trec prin asta.Sa citesc o carte si sa nu o inteleg.
5.Aventurile lui Tom Sawyer - de Mark Twain
well a fost draguta ... Nu a fost cine stie ce insa pot spune ca au fost si unele momente amuzante.Autorul se pricepe. ^^
6.Valetul si stapana sa
Din pacate nu am retinut autorul si imi este mare lene sa merg acum sa vad de cine este scrisa cartea asa ca ma voi uita maine.Cartea a fost foarte interesanta si destul de micuta din pacate.
Mi-au placut scenele si tot ceea ce s-a intamplat in mica carticica a fost captivant.O mica povestioara de iubire.Una clasica dar bine realizata
7.Povestea Odettei
Oh da, o carte destul de perversa.Am adorat aceasta carte..Vreau sa spun ca sunt niste scene in aceasta,whoh..Jessus care merita cu adevarat sa fie citite.Chiar imi doresc sa recitesc aceasta carte.Chiar merita.
8.Amintiri din Copilarie - de Ion Creanga
Well asta am citit cand eram mai mica.dar mi-au placut acele aventuri copliaresti si amintindu-mi acum de cele scrise in care imi amintesc si de micile scene de cand eram mai mica ^^
9.Winetou - de Karl May
Am citit toate cele 3 volume din aceasta carte,volume ce m-au captivat pe de-a'ntregul..Jeez cred ca a fost cartea pe care am iubit-o cel mai mult.Scriitorul a fost extraordinar.Acesta era german dar cartea a fost tradusa si in romana spre bucuria mea.Am adorat aceasta carte ^^ si chiar imi doresc sa o recitesc.
10.Schite
De I.L Caragiale..Well aveam o carte cu toate schitele scrise de Caragiale pe care am citit-o cand eram ceva mai mica.Pot spune ca mi-au placut foarte mult . Erau extrem de interesante !!
11.Indianul din dulap
wow aceasta carte am citito cu foarte foarte mult timp in urma si vad ca inca imi amintesc de ea.A fost copilareasca cartea insa interesanta in felul ei.Mi-a placut ^^
12.Pinochio
Cand eram ceva mai mica am primit un cadou si anume o carte in care era scrisa povestea lui pinochio,jeez am citit si chiar mi-a placut.A fost interesanta cartea ^^
WEll...lista continua....

(copy / paste de pe animezup,unde am postat intr-un acelasi fel de topic lista aceasta Razz )
Back to top Go down
http://otaku-generation.forumer.ro
 
Carti citite
Back to top 
Page 1 of 1

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
my-anime-forum :: Lireratura :: Books-
Jump to: