my-anime-forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
my-anime-forum

Heya, girls&boys daca sunteti un anime&manga fan intrati aicea.
 
HomeHome  PortalPortal  GalleryGallery  Latest imagesLatest images  SearchSearch  RegisterRegister  Log inLog in  
Navigare
 Portal
 Index
 Membri
 Profil
 FAQ
 Cautare
Latest topics
» Guess the shoujo^.^
Cine a fost detectiv mai bun? L / Near Icon_minitimeWed Mar 21, 2012 4:40 am by dressale

» How to lose weight
Cine a fost detectiv mai bun? L / Near Icon_minitimeWed Mar 21, 2012 4:34 am by dressale

» How to lose weight
Cine a fost detectiv mai bun? L / Near Icon_minitimeWed Mar 21, 2012 3:58 am by dressale

» Hello people^^
Cine a fost detectiv mai bun? L / Near Icon_minitimeFri Jan 07, 2011 7:20 am by dressale

» ur real color
Cine a fost detectiv mai bun? L / Near Icon_minitimeThu Nov 18, 2010 9:15 am by vatansever223

» Let's count to 1.000.000
Cine a fost detectiv mai bun? L / Near Icon_minitimeThu Nov 18, 2010 9:15 am by vatansever223

» Ryuk sau Rem?
Cine a fost detectiv mai bun? L / Near Icon_minitimeThu Nov 18, 2010 9:15 am by vatansever223

» SALUT TUTUROR!!
Cine a fost detectiv mai bun? L / Near Icon_minitimeSat Sep 04, 2010 12:45 pm by Ella-chan

» Ost -> Lyrics
Cine a fost detectiv mai bun? L / Near Icon_minitimeSun Feb 08, 2009 8:16 am by Yume

Log in
Username:
Password:
Log in automatically: 
:: I forgot my password
Who is online?
In total there are 5 users online :: 0 Registered, 0 Hidden and 5 Guests :: 1 Bot

None

Most users ever online was 113 on Tue Feb 09, 2021 12:38 pm

 

 Cine a fost detectiv mai bun? L / Near

Go down 
AuthorMessage
Yume
Admin
Admin
Yume


Female
Number of posts : 29
Age : 31
Mood : Ippen,shinde miru? ...
Registration date : 2009-01-18

Your Popularity
Karma:
Cine a fost detectiv mai bun? L / Near Left_bar_bleue4/100Cine a fost detectiv mai bun? L / Near Empty_bar_bleue  (4/100)
Experienta:
Cine a fost detectiv mai bun? L / Near Left_bar_bleue100/100Cine a fost detectiv mai bun? L / Near Empty_bar_bleue  (100/100)
Activitate:
Cine a fost detectiv mai bun? L / Near Left_bar_bleue0/100Cine a fost detectiv mai bun? L / Near Empty_bar_bleue  (0/100)

Cine a fost detectiv mai bun? L / Near Empty
PostSubject: Cine a fost detectiv mai bun? L / Near   Cine a fost detectiv mai bun? L / Near Icon_minitimeSat Feb 07, 2009 6:52 pm

Ei bine care a fost dupa parerea voastra detectiv mai bun,Near sau L?
Hmm am vazut acest topic pe un alt forum si m-am gandit sa dezbatem acest lucru si aici.Parerea mea postata si pe celalalt forum :

Ce pot spune,sunt incantata sa postez aici si parerea mea.Care este mai bun detectiv Near or L?Nu pot spune acest lucru fara a argumenta ceva mai intai.L este un tip asa de genial si duce multe lucruri dupa el,reuseste atat de multe lucruri si inteligenta sa este vazuta de toate persoanele din jurul sau.Calmul cu care priveste lcururile si puterea sa de deductie este extraordinara.Modul in care rezolva cazurile,cum devine un detectiv asa de extraordinar.Aceste lucruri probabil sunt vizibile pentru toti cei ce cunosc personajul. Near? Near mi se pare a fi o extensie a lui L....O inteligenta ce odata a fost distrusa apoi fiind urmata de o alta.un alt personaj ce are ca scop sa duca la un bun sfarsit idealurile celui de dinaintea sa.Intre acestia doi nu s-a intamplat o confruntare directa,iar acest lucru este greu de spus : care este detectiv mai bun.Pentru ca intr-o practica ne-am fi putut da seama mai mult despre ce era vorba.Folosindu-mi imaginatia pot spune ca L este un detectiv cu mutla experienta si cu o putere de deductie ce se revarsa peste inteligenta sa extraordinara..Mintea sa este asemenea unui rau,iar in momnetul in care acesta a incetat sa mai existe acel rau s-a oprit,insa un rau nu se putea opri..trebuia sa curga in continuare,aici intervine Near care apare intr-un mod ciudat ca si o "extensie" a lui L , dupa parerea mea.
L a fost un detectiv extraordinar cel mai bun poate care a existat,sau cel mai bun din anime-ul Death note pentru ca ideeile sale au ramas inca originale.Spunand asta ma refer asupra unui fapt pe care vreau sa il mentionez : Near este doar un copil.Privind din aceasta perspectiva putem spune ca L este un detectiv mai bun iar Near extensia sa.Insa stiu ca daca am fi continuat cu acele episoade stiu ca Near ar fi evoluat extrem de mult si l-ar fi intrecut pe L.O dovada este faptul ca acesta a reusit sa duca la bun sfarsit scopul ui L. Pentru moment lasand lucrurile asa cum sunt eu as spune ca L este un detectiv mai bun
Back to top Go down
http://otaku-generation.forumer.ro
 
Cine a fost detectiv mai bun? L / Near
Back to top 
Page 1 of 1

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
my-anime-forum :: Anime :: Death Note-
Jump to: