my-anime-forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
my-anime-forum

Heya, girls&boys daca sunteti un anime&manga fan intrati aicea.
 
HomeHome  PortalPortal  GalleryGallery  Latest imagesLatest images  SearchSearch  RegisterRegister  Log inLog in  
Navigare
 Portal
 Index
 Membri
 Profil
 FAQ
 Cautare
Latest topics
» Guess the shoujo^.^
Top 5 personaje favorite Icon_minitimeWed Mar 21, 2012 4:40 am by dressale

» How to lose weight
Top 5 personaje favorite Icon_minitimeWed Mar 21, 2012 4:34 am by dressale

» How to lose weight
Top 5 personaje favorite Icon_minitimeWed Mar 21, 2012 3:58 am by dressale

» Hello people^^
Top 5 personaje favorite Icon_minitimeFri Jan 07, 2011 7:20 am by dressale

» ur real color
Top 5 personaje favorite Icon_minitimeThu Nov 18, 2010 9:15 am by vatansever223

» Let's count to 1.000.000
Top 5 personaje favorite Icon_minitimeThu Nov 18, 2010 9:15 am by vatansever223

» Ryuk sau Rem?
Top 5 personaje favorite Icon_minitimeThu Nov 18, 2010 9:15 am by vatansever223

» SALUT TUTUROR!!
Top 5 personaje favorite Icon_minitimeSat Sep 04, 2010 12:45 pm by Ella-chan

» Ost -> Lyrics
Top 5 personaje favorite Icon_minitimeSun Feb 08, 2009 8:16 am by Yume

Log in
Username:
Password:
Log in automatically: 
:: I forgot my password
Who is online?
In total there are 3 users online :: 0 Registered, 0 Hidden and 3 Guests

None

Most users ever online was 113 on Tue Feb 09, 2021 12:38 pm

 

 Top 5 personaje favorite

Go down 
AuthorMessage
Yume
Admin
Admin
Yume


Female
Number of posts : 29
Age : 31
Mood : Ippen,shinde miru? ...
Registration date : 2009-01-18

Your Popularity
Karma:
Top 5 personaje favorite Left_bar_bleue4/100Top 5 personaje favorite Empty_bar_bleue  (4/100)
Experienta:
Top 5 personaje favorite Left_bar_bleue100/100Top 5 personaje favorite Empty_bar_bleue  (100/100)
Activitate:
Top 5 personaje favorite Left_bar_bleue0/100Top 5 personaje favorite Empty_bar_bleue  (0/100)

Top 5 personaje favorite Empty
PostSubject: Top 5 personaje favorite   Top 5 personaje favorite Icon_minitimeSat Feb 07, 2009 6:51 pm

1. L
- Imi place extrem de mult acest personaj.Mi se pare atat de interesant si captivant,fiecare particica a ceea ce este el este fascinant.Gandurile sale sunt atat de interesante si uneori lasandu'i pe ceilalti,ca mine fara cuvinte.Este un adevarat geniu plin de idealuri extraordinare.Si nu pot spune ca nu imi place cum arata,acesta este un personaj foarte sexy si interesant.Ador chiar totul la el..As putea incepe cu gandurile sale pe care de fiecare data cand le aud simt cum imi vine sa tremur de neliniste si poate terminand cu acea pozitie pe care o ia intotdeauna.Trebuie sa recunosc ca pana si acea pozitie o ador la el,este atat de captivanta si neobijnuita.Fiecare miscare a sa pare o particula dintr-un cristal atat de rar incat nimeni nu l-a putut vedea vreodata...Gandurile sale sunt atat de "scumpe" si nu pot fi risipite pentru orice,fiecare gest fiecare secunda a existentei sale este urmarita de catre anumite persoane..Fiecare parte a existentei sale starneste tot mai mult interesul asupra acestuia.Nu se poate opri din a-i face pe ceilalti sa il admire.Eu una ador acest personaj si mi se pare extraordinar de captivant.
2. Light Yagami (Kira)
Well pe cel de-al doilea loc se afla Yagami Light cunoscut mai bine sub numele de Kira.Acesta este un personaj atat de interesant de asemenea.Fiecare gand nebunesc al lui imi da fiori si aceasta in sensul bun al cuvantului.Desi cuprinsa uneori de o frica imensa nelinistitoare si ciudata asupra lui pot spune ca ador acest personaj.Aici chiar pot incepe dupa infatisarea fizica de care este posedat.Ii ador privirea si ochii.Are niste ochi absolut superbi.Fiecare gest facut de el devine gratios desi este un nebun si jumatate 78.Heh trebuie sa recunosc ca sunt adesea uimita de inteligenta sa de modul sau de a gandi.Are anumite rationamente extraordinare...Sunt ganduri atat de nebune,si nu pot spune ca sunt total de acord cu ceea ce gandeste si face el dar as minti daca as spune ca sunt impotriva lui sau / si a ceea ce gandeste si face el.Stie foarte bine fiecare miscare pe care trebuie sa o urmeze,stie toate lucrurile pe care urmeaza sa le faca.Asemenea lui L si acesta este un geniu animat de idealuri mai "ciudate".Insa este dovedit ca aceste idealuri nu sunt pe atat de ciudate pe cat par,acest lucru este dovedit de adeptii lui Kira.Eu consider acest personaj unul foarte interesant si chiar imi place.
3. Near
Well pe cel de-al treilea loc este plasat Near,acel adult cu infatisarea unui copil.Ador totul la el.Este succesorul lui L iar eu de multe ori il aseman cu fratele mai mic a lui L,sau un L intr-o alta varianta,nu pot spune daca este una imbunatatita sau la acelasi nivel ca si acesta pentru ca nu s-a produs o confruntare directa intre acestia doi.Near reuseste leganduse de tot ceea ce descoperise L inaintea sa pentru a descoperii tot mai multe.mintea sa este geniala iar faptele sale sunt cu adevarat foarte bine calculate si puse la punct.Desi este inca un copil ce este inconurat de atatea jucarii cu care se joaca acesta are o minte mult mai avansata de cat a multor persoane ce sunt mai in varsta ca acesta poate cu 10,20 de ani..Acesta este atat de sus urcat pe treapa inteligentei si atat de interesant prin ceea ce face.Ador gandurile si ideeile sale.Dar ador si cum arata desi este doar un copil mi se pare atat de sexy..As putea incepe cu acea miscare pe care o realizeaza cu acea suvita.este atat de hot si interesant.De fiecare data cand priveste simt cum ceva devine captivant,privirea sa calma linisteste si pe ceilalti ce sunt poate "inebuniti".I love him.
4 . Misa Amane
In mod normal nu am un al 4 lea personaj preferat insa acest topic cere 5 asa ca iata.Un alt personaj care pot spune ca imi place ceva mai mult este Misa Amane.Desi mi se pare o prostuta fara noima si pic de logica uneori.O femeie ciudata ce nu stie ce vrea inebunita dupa "iubitul" sau si dorind doar sa fie cu acesta..heh dar nu este chiar asa,sub acea masca de femeie geloasa si impulsiva chiar prostuta simt ca se ascunde o femeie puternica ce isi urmeaza principiile si stie cand sa puna punct sau sa termine un lucru.Nu ii este frica sa afirme ceea ce crede sau ceea ce vrea.Ador asta la ea , ca isi exprima intr-un mod direct punctul de vedere.Sa nu mai spun ca arata extraordinar de bine.Este un personaj extrem de frumos.
5. Mello
Pe cel de-al 5 lea loc in acest top al personajelor preferate se afla Mello.De ce imi place mie acest personaj?Well imi place cum gandeste,imi place cum se comporta si da imi place cum arata.Obsesia sa pentru dulciuri,pentru ciocolata este foarte interesanta si devine atat de sexi cu acea ciocolata in gura.Este adorabil in anumite ipostaze si uneori extrem de interesant.Este blond si asta nu spune deloc nimic,pentru ca este extrem de interesant si destul de inteligent.Poate mi s-a parut mie dar mi se pare ceva si impulsiv uneori.Si oricum ar fi este un personaj cool ^^.

Hmm cam asta ar fi topul meu 5 favorite characters from Death Note ^^
Back to top Go down
http://otaku-generation.forumer.ro
 
Top 5 personaje favorite
Back to top 
Page 1 of 1
 Similar topics
-
» Top 3 personaje favorite

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
my-anime-forum :: Anime :: Death Note-
Jump to: